GİYİM BUTİĞİ OTOBÜSÜ İŞİ KAZANÇ GETİRİR #22

İşim gereği Anadolu’nun hemen hemen her yerini gezdim. Özellikle küçük yerlerde oranın halkı giyim alışverişi için yakın yerlerde ki şehirlere gidiyor. İstedikleri tarzda kıyafet, çanta, ayakkabı bulma şansları fazla yok ve ne varsa onu almak zorunda kalıyorlar. Kadınlar, genç kızlar değişik şeyleri karıştırmayı sever. Yöresel pazarları çok dolaştım ve insanların parası var fakat alışveriş yapabilecekleri değişik yerler yok. Peki siz bu imkanı onların ayağına götürseniz giysi butiği otobüsü yapsanız.

Bizde olmaz demeyin, yapan yapar, sonra siz üzülürsünüz. http://www.lodekka.com sitesine girin ve inceleyin.

Bu iş planını kurarken birden fazla otobüs ile girmeyi düşünün. Büyümeye çok elverişli bir iş. Çift katlı otobüslerin 2.elleri son derece ucuz ve gerisi size kalıyor. Önce kolay satılabilecek sade modellerle ve renklerle başlayın, sonra gelen taleplere göre farklı renk ve modellere girin. Sadece elbise değil. Yanında çanta, ayakkabı, aksesuar ve kozmetik güzel olur.

Yerel pazarların günlerini öğrenin, gençler ve kadınlar sizin tahmininizden çok daha yenilikçidir. Yazlık bölgelerde turistlik yörelerde tahmin edemeyeceğiniz müşteri sayısına ulaşabilirsiniz. Bu iş fikrini, otobüsleri anahtar teslim iş modeline çevirerek bir butik filosu haline getirebilirsiniz. Korkmayın, başlayın, devamı gelir.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: