KUAFÖR-CAFE İŞİNDE PARA VAR #21

Bana şahsen kuaförlere gitmek zor geliyor. İstanbul’da randevuya yetişmek zor zaten, randevu almayınca da kuaförde sıra beklemek zoruma gidiyor. Zaten sıkıcı bir ortam, tek sohbet futbol, politika ( nefret ederim ). Peki kuaförüm bir cafe olsa, filtre kahve içebilsem, kitabımı okuyabilsem, arkadaşlarımla buluşup oturabilsem ve bu arada saç kestirebilsem nasıl olur? Tabi ki olur, aslında olmuşta. 

İş fikrinize yakın çevreniz hemen karşı çıkacaktır, size neden olmayacağını söyleyeceklerdir. Şimdiden duyuyorum: Erkekler berberlerini değiştirmezler. Boş verin tabi ki değiştirirler, herkes dikkat çekmek ister, düşünün böyle bir berberde kahve içerken facebook’a kaç kişi fotoğraf koymak ister. Özellikle gençleri küçümsemeyin, onlar yenilikçidir ve grup halinde hareket ederler.

Cafe kısmını tamamda kuaför kısmı size zor geliyorsa neler yapabilirsiniz. Ünlü bir kuaför zincirine gidin ve onlara beraber bu fikri hayata geçirmeyi teklif edin. Veya semtinizin iyi kuaförlerine gidin ve çalışanlarını ( tabi ki müşteri ile) transfer edin. Çareler tükenmez.

İyi bir sosyal medya desteği ile kısa zamanda adınızı duyurabilirsiniz. Günümüzde herkesin gittiği yoldan giderek başarılı olmanız çok zor. Kimsenin yapmadığı bir iş fikri bulmanız nerede ise imkansız. O halde yapılanı farklı bir yoldan yapmalısınız. İş modelinizi ve iş planınızı mükemmel yaparsanız başarı peşinden gelecektir, merak etmeyin.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: