UZAKTAN KUMANDALI OYUNCAK ARABA İLE GERİLLA REKLAMCILIK #15

Gerilla reklamcılık ve pazarlama son zamanlarda önem kazanan bir trend. Benim bu iş fikrimi yurt dışında araştırdım, bir benzerini bulamadım. Olsa da fark etmez çünkü önemli olan iş fikrinden çok oluşturacağınız iş modelidir. İnsanlar düşünür fakat çok azı gerçekleştirir.

Yapacağınız çok kolay. Bir reklam şirketiniz varsa süper, yoksa bir tane kurun. Önce yukarıdaki gibi bir uzaktan kumandalı aracı alıp ziyaret edeceğiniz, reklam almak için hedeflediğiniz firmanın reklamı, logosu ile kaplamak. Örneğin Coca Cola’yı arayın ve Coca Cola pazarlama departmanından randevu alın. Toplantıda bu arabayı odanın içinde tur attırın. Hızla bacaklarının arasında sürün, fren yapıp yön değiştirin.

Eminim dikkatlerini çekecektir. İş modeli basit. İşlek caddelerde örneğin istiklal caddesinde bu aracı kalabalığın içinde sürmek. Herkes ilgi ile izleyecektir emin olun. Reklamda ki gayede bu değil mi? Üzerindeki logonun bedava reklamını yapmış olacaksınız. Bedava derken sizin için bedava, siz şirketlerden güzel paralar kazanacaksınız.

Zevkli olan az sermaye ile para kazanan bir şirket yaratmak. Para ile herkes çok para kazanabilir. Siz sürüden ayrılın, kazanan olun. Yurt dışını iyi araştırın, ben şahsi olarak yüzlerce fikir buldum. Tabi önemli olan iyi iş fikir bulmak değil, iyi iş modeli yaratmak. Bu ve bunun gibi iş fikirleri kolayca taklit edilebilir. Sizin kazancınız piyasaya ilk giren olmak ve önemli şirketlerden anahtar tanıdıklar kazanmak.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: