KAPALI ALANDA-KONTEYNER’DA TARIM #12

İşte önü müthiş açık bir iş önerim. Kapalı alanlarda tarım, tüm yıl boyunca size yeşillik üretme fırsatınında %86.7 daha az su, %30 daha az elektrik, %50 daha az iş gücü, toplamda %30 işletme giderlerinde tasarruf etme şansı veriyor.

http://spread.co.jp/en sitesini incelediğinizde bu Japon firmasının 2868 m2 kapalı alanı olan 15.94 m yüksekliği olan binada günde 21.000 adet marul yani yılda 7.7 milyon adet marulu ürettiğini görürsünüz.

Sistem LED aydınlatma ile kapalı alanlarda üretime izin veriyor. Ayrıca https://agfundernews.com/will-2017-bring-indoor-ag.html  sitesine’de bakın. Böylece bizden çok küçük toprakları olan ülkelerin nasıl bu kadar büyük tarım ülkeleri olduğunu anlarsınız.

İlgili resim

Bu iş fikri çok daha küçük boyutlarda size para kazandırabilir. Örneğin konteyner’lara bu sistemi kurabilir ve aynı tavuk eti firmaları gibi çiftçilere dağıtabilir ve belli bir paradan onlardan satın alıp, kendi markanızı oluşturup, ürünlerinizi yüksek karlar ile satabilirsiniz. Büyük lokanta ve otellere konteyner’ları anahtar teslim satabilirsiniz. http://www.squarerootsgrow.com ve www.freshboxfarms.com sitelerine bakın.

İhracat ise başka bir yol. Size bu sistemi öğretecek, kuracak şirketlerin referansları ile dünyanın her ülkesine ihracat yapabilirsiniz. Bir gemiyi bu sistem ile kapalı tarım alanı haline getirip dünyanın öbür ucuna giderken yolda üretim yapabilirsiniz.

İlgili resim

Düz çatılı yüksek binaların tepelerine konteyner satabilirsiniz, apartman giderlerine katlı olur veya apartman sakinleri taze yeşillik yer. Okullara ve fabrikalara satabilirsiniz. Ucu tamamen açık bir iş fikri.

indoor ag ile ilgili görsel sonucu

Yukarıda ki gibi bir konteyner’da 21 günde, 45 kilo yeşilliği ( marul, maydonoz, tere, nane ….) 11 m2 kapalı alanda LED ışığı altında yetiştirmenizi sağlayacak bir sistem.

indoor ag ile ilgili görsel sonucu

Dünyayı araştıran, yenilikleri araştıranlar için para kazanmak, mavi okyanuslar bulmak hala çok zor değil. Cesaretli olun, başarı sizi bulacaktır. Ben daha bir çok müthiş iş fikri buldum ve bazılarını sizinle paylaşmaktan çok mutlu oluyorum.

KAPALI ALANDA-KONTEYNER’DA TARIM #12” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s