SUDAN PARA KAZANIN #10

Bir gün yaparım diye kendime ayırdığım iş fikirleri hariç diğer yüzlerce iş fikrini paylaşmaya devam ediyorum. Özellikle büyük şehirlerde dışarıda geçirdiğiniz bir günde çevrenize bakın ve en çok neyin satıldığına dikkat edin. En çok satılan şey SU dur. Ayrıca PET şişeler yüzünden yaşanılan çevre kirliliği de cabası. Peki ufak şişe suya 1 TL vermekten bıkmadınız mı? Yada 50 kuruş kar etmek için marketlerde sıra beklemeye. Yanınızda taşısanız ısınıyor ve yazın içilmez oluyor.

Uygulamaları bizimde yapabileceğimiz kadar basit ve karlı. Şehrin belli yerlerine su sebilleri koyuyorlar, cep uygulamasını indiriyorsunuz, ayda 1.99 USD ödüyorsunuz, cep uygulamasında size en yakın makineyi buluyorsunuz ve cep telefonunuzda barkodu makineye okutturuyorsunuz. Yanınızda taşıdığınız şişe veya termosunuz ile suyunuzu dolduruyorsunuz. Afiyet olsun. Ayrıca PET şişe kullanımını azaltacak bir iş yaparak, çevre temizliğine de katkı sağlamış oluyorsunuz.

Bu fikri başka içecekler içinde düşünebilirsiniz. IKEA Türkiye’ye ilk geldiğinde cola için bir bardak al, sonra bedava devam et uygulamasını çıkardığında bir çoğumuz bu iş olmaz, müşteriler akşama kadar içer, bu uygulamaya IKEA son verir demiştik. IKEA belki de yemek bölümünden mobilyaya göre daha fazla kar ediyor. Denemeden bilemezsiniz.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun Tema: Viva Themes tarafından Soho.
%d blogcu bunu beğendi: