ASKERİ SPOR EĞİTİMİ #9

Askerlere baktığınızda özellikle de muharip yani savaşabilen askerlere, hepsinin de çakı gibi fit olduğunu görürsünüz. Bunun nedeni aldıkları eğitim ve günlük olarak yaptıkları spora benzeyen antremanlardır. En güzel tarafı da bu eğitimlerin çoğunlukla açık alanda yapılması. Peki bu eğitimi almak isteyecek ve kapalı bir spor salonu yerine açık alanda, tabiatta bunu yapmak isteyecek yeterli kişi var mıdır? Tabi ki vardır, merak etmeyin.

Bu sıralar askerler içinde bu eğitimci bulmak çok zor olmayacaktır. İlk başlangıçta odaklanacağınız şey merkez işiniz, şubeleşme sonra gelir. Eğitim vereceğiniz yeri bulun, (şehir dışı bir orman ve bazen hafta içi için şehir içi bir halı saha) şirketinizi kurun, eğitimcinizi bulun (o diğer eğitimcileri bulacak veya yetiştirecektir) minibüs gerekli, kötü havalar için bir kapalı spor sahası ayarlayın, öğlen yemeği için kumanyaları hazırlayacak bir catering firması, giyecekleri temizlemek için çamaşırcı ( ilk başta evde de yıkayabilirsiniz), iyi bir web sitesi ve web üzerinde iyi SEO hizmeti önemli ve başlayın, başarı gelecektir.

Öğle yemeği için kumanya çok önemli, insanımız karnı doyunca hatalarınıza fazla takılmaz. Bu işte ilk başlangıç noktası çok önemli. Temelinizi sağlam kurun, bayiniz olmak isteyenler çok olacaktır. Herkes oyun oynamayı sever, bir şeyin parçası olmayı.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: