ASANSÖRLERİ GÜZELLEŞTİRİP PARA KAZANIN #8

Nerede ise kullanmadığım asansör kalmadı ve çoğu gerçekten sıkıcı. Oysa müşteri ile ilk iletişimi kurduğunuz yerlerin başında gelir asansörler. Peki asansör imal etmiyorsanız, bu işten nasıl para kazanan bir işletme yaratırsınız.

http://www.elevision.nl sitesine baktığınızda, inovasyon yapıp para kazanan bir fikir göreceksiniz. Bu sitede ki video çok güzel şekilde sistemi anlatıyor, seyredince işleyişi anlayacaksınız. Asansörün duvarında bir ekran var ve ekranda dünyanın en güzel şehirlerinin resimleri görülüyor. Asansör yukarı çıktıkça veya aşağı indikçe görüntü ona uyumlu hareket ediyor.

Bu fikirden iki yolla para kazanmak mümkün. 1) Bayiliğini aldıktan sonra veya sistemi siz geliştirdikten sonra asansörün bulunduğu Şirketlere, Otellere, AVM’lere, Özel hastanelere… bu sistemi kurarsınız. 2) Bu sistem sizin kalır, yine asansöre kurarsınız, karşılığında öbür duvarlara reklam yerleştirme hakkını ücretsiz alıp, bu yerleri kiralarsınız.

Bir iş fikri güzel olsa da iş planınız yoksa para kazanamazsınız. Yada tam tersi, kulağınıza ilk geldiğinde saçma sandığınız fikir iyi bir iş planı ile para şelalesi haline gelebilir.

Reklam
tarihinde yayınlandı
Genel kategorisinde

Yazar: kenan başarık

1967 İstanbul doğumluyum. Eğitimimi sırası ile Fatih İlkokulu, Gelenbevi Ortaokulu, Pertevniyal lisesi, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, American University of London MBA okullarında aldım. İş hayatımda ise Gıda, Kozmetik, Kırtasiye, İnşaat sektörlerinde 28 yıl boyunca satışın her kademesinde çalıştım. Satış sistemleri, rut oluşturma, satış elemanı yetiştirme konularında uzman​ım. McDonald’s Londra, İstanbul Yapaş-Pınar Süt, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama, Kureks, Kopaş Kozmetik, Derya Büro-Noki, Yörükoğlu Süt, Atermit şirketlerinde çalıştım. En son olarak Topaç Metal ve Veratek firmalarında danışmanlık yaptım. “Kahve Tadında Sohbetler : Patronlar” kitabını yazdım.

Yorum bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: